sobota, 3 grudnia 2016

Książka, pomysł na prezent dla podróżnika dużego i małego

Idą święta... co kupić pod choinkę? Małemu podróżnikowi? Rodzicom podróżnika? Książkę!!!

Poszperałam trochę w internecie, pozaglądałam do księgarni, poszukałam czegoś, co mogłoby mnie zainspirować do kolejnych działań. Na rynku sporo jest pozycji książkowych, które zachęcają do podróżowania z dzieckiem. Ładnie wydane przewodniki, poradniki i książki podróżnicze. Na liście tych, które mnie zaciekawiły znalazły się:

Przymierzam się do nich już od jakiegoś czasu. Cały czas wydawało mi się, że Asia jest za mała na taką zabawę, myślę jednak, że jak przyjdzie wiosna i reaktywujemy nasze wędrówki, to te przewodniki będą nam towarzyszyć. 
Przewodnik, skierowany do dzieci i dorosłych, prowadzi nas wraz ze skrzatami karkonoskimi po Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Sosnówce i Jagniątkowie. Do książeczki dołączone są notes, pocztówki czy kredki, dzięki czemu na bieżąco mamy możliwość wypełniania zagadek i zadań, które przed nami stawia przewodnik.
Na wiosnę przetestujemy i damy Wam znać :)
PS. Wydawnictwo Ad-Rem ma także w swojej ofercie Zeszyty Wycieczkowe po Karpaczu, Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie i Wleniu, oraz książki o Przygodach Skrzatów Karkonoskich. Ta seria wydawnicza już na stałe wpisała się w krajobraz Karkonoszy.

źródło: Wydawnictwo Ad-Rem, Bajkowy przewodnik dla dzieci

Bardzo kolorowy, fajnie wydany, typowy przewodnik o tym gdzie wybrać się z dzieckiem, tak żebyśmy się nie nudzili. Znajdziemy w nim informacje o parkach rozrywki, bajkowych wioskach, multimedialnych muzeach czy podziemnych trasach turystycznych. Nie jest to tania inwestycja, bo koszt zakupu przewodnika to około 50 zł, myślę jednak że warto się zastanowić.

Źródło: Wydawnictwo Pascal. Polska z dzieckiem.
3. Polska z dzieckiem. Przewodnik rodzinny - wydawnictwo Bezdroża
Już sama okładka wywołała uśmiech na mojej twarzy. Pierwsza część książki to informacje praktyczne o tym jak wybierać noclegi, jak to jest w drodze z dzieckiem i jak zadbać o nasze zdrowie. W kolejnej części znajdujemy już informacje o 20 regionach w Polsce, o tym co warto zobaczyć i jakie miejsca odwiedzić. Miłym uzupełnieniem wszystkich informacji są baśnie i legendy związane z danym regionem. I co ważne na marginesach książki znajdziemy informacje od jakiego wieku dzieci daną atrakcją mogą być zainteresowane. Przydatne prawda? Koszt przewodnika to około 40 zł.

Źródło: Wydawnictwo Bezdroża. Polska z dzieckiem.
4. I jak tu nie podróżować z dzieckiem - Wydawnictwo Otwarte
Przyznam szczerze, że na tą książkę zwróciłam uwagę, gdyż firmuje ją dość znane nazwisko. Beata Sadowska wraz z Pawłem Kuchanowiczem, opisali swoje doświadczenia w podróżowaniu z dziećmi. Nie są to już tylko krajowe podróże, to także już bardziej egzotyczne wyprawy. Forma pamiętnika, wspomnień z przeżytych przygód. Piękna okładka, piękne zdjęcia, przyjazna forma wydania. Teksty autorów uzupełnione są m.in. poradami lekarzy i innych ekspertów z różnych dziedzin.

Źródło: Wydawnictwo Otwarte. I jak tu nie podróżować z dzieckiem.
Poradnik o tym jak podróżować, żeby nie zwariować. Informacje jak się spakować, co jeść, jak robić dzieciom zdjęcia oraz jak kupować pamiątki, żeby były na lata. Autorami są dziennikarze i fotografowie, małżeństwo Kobusów, którzy na własnej skórze doświadczyli jak to jest w podróży z dziećmi. Propozycja dla tych co planują wyjazdy te bliskie i te dalekie...

Źródło: Wydawnictwo National Geographic. Podróżuj z dzieckiem.

A to mój prezent dla Asi pod choinkę. Zobaczymy jak jej się spodoba. Internet, aż huczy od pozytywnych opinii, więc liczę na to, że się nie zawiodę.

Źródło: Wydawnictwo Dwie Siostry. Mapy.

Książki to zawsze fantastyczny pomysł na prezenty. Szczególnie dla tych podróżujących :) Urodziny, Mikołaj, Dzień Dziecka, każda okazja jest dobra. Dla dorosłych, trochę inne - poradniki, wskazówki, informacje; dla dzieci - z obrazkami, atrakcjami, kolorowe! Przedstawiłam tylko kilka propozycji, które z mojego punktu widzenia są ciekawe... jak staną się częścią naszej biblioteczki na pewno Wam zrecenzuję :)

A może Wy macie jakieś ciekawe propozycje? Coś wpadło Wam w ręce i warto o tym napisać?
Internet nie zastąpi nam map i przewodników, pamiętajcie o tym :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz